Було б чудово, якби нам ще в школі закладали основи персональної фінансової грамотності, та у мене, особисто, такого предмету не було. В сім’ї теж ніхто не розказував, як правильно накопичувати гроші, як до них відноситись та як їх розприділяти. Можна було тільки дивитись на те, як роблять батьки. І думаю, так у багатьох. Мало в яких сім’ях у самих батьків правильне відношення до грошей, тому логічне питання – чому вони можуть навчити своїх дітей, власним прикладом, якщо самі – фінансово неграмотні. І звідси ще більш глобальне запитання: як ми, будучи фінансово неграмотними, можемо привести спочатку себе, а в результаті, і Україну до достатку? Ця книга навчить легко, у формі розповіді-напівказки, правильному відношенню до грошей.
Отже, п’ять законів золота:
- Золото залюбки приходить і множиться у того, хто відкладає щонайменше десяту частину від заробітку, щоб нагромадити достаток на майбутнє собі й родині.
- Золото старанно й залюбки працює на мудрого власника, що знає, як із користю його спрямувати, і множиться, як стада в полі.
- Золото захищає обережного власника, що вкладає його, слухаючи поради фахівців.
- Золото вислизає з рук того, хто вкладає його у справи, з якими не знайомий, та у справи, які не радять люди, що розуміються на цьому.
- Золото тікає від того, хто змушує його заробляти захмарні прибутки, від того, хто слухається спокусливих порад шахраїв, або від того, хто довіряє власній недосвідченості й надмірним сподіванням від вкладення.
Замінюйте “золото” на “гроші” і поради будуть такими ж актуальними як і тисячу років назад
Плюс декілька філософських цитат:
- Наука буває двох видів: те що ми вчимо і знаємо, і те, що допомагає нам дізнатись про невідоме.
- Можливість – богиня гордовита: вона не панькається з тими, хто не готовий її зустріти
- Не слід засуджувати людину за успіх, коли вона знає, як до нього дійти.
- Справедливість забороняє забирати від людини зароблене чесно, щоб дати тому, в кого менший хист.
- Якщо хочеш допомогти другові – роби це так, щоб тягар друга не ліг тобі на плечі.
- Душа вільної людини, споглядаючи життя, бачить у ньому клубок труднощів, який треба розв’язати, що вона й робить. Рабська душа – це зовсім інше. ЇЇ власники скиглять: «Що я, раб, можу із цим зробити?»
- Якщо є рішучість – вихід знайдеться
- Золото, що швидко приходить, так само швидко йде.
- Те багатство, яке дає своєму власникові радість і задоволення, наживається поволі. Воно – як дитина, що народжується, коли знаєш свою мету та цілеспрямовано досягаєш її.
Почитайте, книга варта вашої уваги.
Кількість сторінок: 134
Оцінка: 5/5
№2019: 1/50
Наступна: Річард Бренсон – Під три чорти турботи! Нумо до роботи!
Напишіть відгук